Dlaczego my?

Dlaczego my?

Malowanie

Wszystkie rowery Rock Kids malowane są specjalną metodą, która zapewnia trwałość lakieru, połysk oraz autentyczność kolorów. Jest to metoda, którą stosuje się przy lakierowaniu samochodów. Powłokę malarską uzyskuje się poprzez nanoszenie farby za pomocą specjalistycznych aplikatorów oraz utwardzanie w piecu do polimeryzacji farby w temperaturze 175 – 200°C. Podczas procesu wygrzewania zachodzą reakcje chemiczne, dzięki którym uzyskuje się ostatecznie odporną mechanicznie powłokę lakierniczą. W celu zapewnienia najlepszych właściwości mechanicznych i estetycznych powłok malarskich, stosujemy wysoce selektywny dobór farb proszkowych.

Unikalne grafiki

Do każdego modelu rowerka Rock Kids jest przypisana oryginalna postać. Grafiki te są opatentowane i firma MaxQl Bike posiada wyłączne prawa autorskie co powoduje, że nie spotkasz tych postaci w żadnym innym miejscu. Rowerki Rock Kids są wyjątkowe, a twoje dziecko otrzymuje wysokiej jakości produkt o niespotykanych grafikach.

Chwyty kierownicy

Chwyty w naszych rowerach są wykonane z materiałów nietoksycznych zgodnych z normami EU i zakończone są zgrubieniem zapobiegającym ześlizgnięciu się ręki dziecka z kierownicy.

Opony

Opony w rowerkach są tak dobrane, aby zapewnić dziecku jak najmniejsze opory toczenia. Rozmiar stosowanych przez nas opon to 12/16/20/ X 2,125. Opony wykonane są z wysokiej jakość materiałów , są trwałe , a jednocześnie wystarczająco elastyczne co zapewnia dziecku komfort podczas jazdy.

Kierownica

Kierownica w rowerkach Rock Kids jest kierownica giętą, odpowiednio profilowaną wzmacnianą dodatkową poprzeczką. Poprzeczka kierownicy jak i mostek są zabezpieczone gąbkami co daje dodatkową ochronę naszym dzieciom.

Rękawiczki

Specyfikacja:

 • rozmiary: 2, 3, 4
 • materiał: lycra
 • unikalne grafiki
 • wewnętrzna powłoka z żelowymi wypustkami chroniącymi przed upadkiem
 • dodatkowa żelowa osłona dłoni
 • zapięcie na rzep
 • rękawiczki pakowane na blistrze
Kaski

Specyfikacja kasku:

 • 6 otworów wentylacyjnych
 • rozmiar: S/M (48-54cm)
 • waga: 180g
 • zapięcie typu click/clack
 • płynna regulacja dopasowania kasku do głowy dziecka
 • gąbki zabezpieczające
 • specjalna powłoka zabezpieczająca kask
 • unikalne grafiki
 • opakowanie kasku z blistrem do zawieszania
Wstążeczki na kierownicy

Wstążki na kierownicy i białe opony. Aby podkreślić „dziewczęcy” charakter rowerków dla młodych dam, rowerki te mają białe opony oraz wstążki przy kierownicy.

System mocowania prowadnika

System mocowania kijka do roweru „quickmake” System ten zapewnia ekspresowy montaż i demontaż kijka. Wszystkie rowery Rock Kids mają specjalny zaprojektowany system mocowania prowadnika quickmake. System ten jest opatentowany przez naszą firmę.

Co zapewnia system quickmake? System quickmake jest stworzony po to by sprawnie montować i demontować prowadnik do rowerka. W większości rowerków dziecięcych jest możliwość montażu prowadnika, ale prowadnik montowany jest na sztycę podsiodłową i aby wymontować prowadnik, trzeba odkręcić śrubę mocującą sztycę, następnie odkręcić prowadnik przymocowany do sztycy i dopiero wtedy prowadnik jest zdementowany. W systemie quickmake nie musisz mieć żadnych narzędzi , nie musisz nic odkręcać, wystarczy jednym ruchem poluzować zacisk i wyciągnąć prowadnik. Prowadnik zakończony jest elastycznym chwytem. Od roku 2013 jest elementem wyposażenia każdego rowerka, bez względu na jego rozmiar.

Osłona łańcucha

Cały układ napędowy rowerów Rock Kids – korba i łańcuch na całej długosci zabezpieczone są pełną osłoną zgodnie z normą europejską EN 14765.

Zgodnie z normą PN – EN 14765 układ napędowy roweru razem z korbą musi być w pełni zabezpieczony. Oznacza to, że wszystkie rowery dziecięce sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą posiadać pełną osłonę. Każde inne rozwiązanie nie spełnia norm bezpieczeństwa. We wszystkich rowerach Rock Kids osłony w pełni zabezpieczają układ napędowy. Osłona jest stabilnie umieszczona pomiędzy korbą a tylnym kołem.

Układ napędowy

Po raz pierwszy w kolekcji rowerów Rock Kids 2013 zostały zastosowane korby na kwadrat. Dlaczego tak istotne jest zastosowanie korb na kwadrat?

Do tej pory w produkcji rowerków dziecięcych wykorzystywało się jednolite korby. Jednolite korby składają się z jednego elementu, na którym umieszczona jest zębatka. Zazwyczaj korby takie nie pracują symetrycznie, ponieważ niesłychanie trudno jest umieścić tarczę na korbach pod idealnym kątem, w zasadzie jest to prawie nie możliwe. Aby układ napędowy działał poprawnie korba musi być prosta ponieważ tylko wtedy łańcuch – czyli układ napędowy rowerka – porusza się prosto.

Korby na kwadrat składają się z trzech niezależnych elementów: korby prawej z zębatką, korby lewej i osi na łożyskach maszynowych. Rozwiązanie takie jest stosowane w większości markowych rowerów dla dorosłych. Korba z zębatką jest idealnie prosta co wynika z jej konstrukcji, łańcuch pracuje idealnie w osi co zapewnia płynną i stabilną pracę. Oś do której zamocowane są korby to popularny wkład na łożyskach maszynowych, który wykorzystuje się w rowerach dla dorosłych. Układ napędowy zastosowany w naszych rowerkach przy eksploatacji przez dziecko jest w zasadzie niezniszczalny.

Dzięki zastosowaniu wkładu na łożyskach maszynowych opory toczenia są minimalne, co ułatwi twojemu dziecku jazdę na rowerze.

Naklejki pod lakierem

Wszystkie rowerki Rock Kids mają naklejki pod warstwą lakieru co zapewnia trwałość grafik i zabezpiecza je podczas eksploatacji. Metoda taka jest stosowna w większości renomowanych marek rowerowych, natomiast bardzo rzadko jest wykorzystywana przy malowaniu rowerków dziecięcych. Rowerki Rock Kids są jednymi z nielicznych na polskim rynku , które zapewniają naklejki pod lakierem na ramie.

Obręcze

Wszystkie rowery Rock Kids mają aluminiowe obręcze.

Do zalet obręczy aluminiowej należą:

 • waga
 • łatwość w montażu i naprawie
 • zdecydowanie lepsza skuteczność hamulców
Koszyczek

Wszystkie rowery są wyposażone w koszyczek, co pozwala dziecku na przewożenie swych ulubionych zabawek. Koszyczki są wykonane ze stali, dla zapewnienia większej trwałości oraz montowane na stałe do rury sterowej.

Błotniki

Rowery są zaopatrzone w stalowe trwałe błotniki w kolorach związanych z motywami graficznymi rowerów. Błotniki chronią dziecko przed drobnymi kałużami, jednocześnie niewielki rozmiar zapewnia łatwy montaż i transport rowerka. Długość błotników jest kompromisem pomiędzy ochroną, a łatwością montażu.